In de entreehal van Museum W is vanaf aanstaande zaterdag een pop-up store te vinden. Tot en met 29 juni kun je in de Waardeloze Winkel van beeldend kunstenaar Pavèl van Houten waardeloze eigendommen ruilen voor flutten. Met deze eigen valuta kun je weer andere waardeloze objecten kopen. De Waardeloze Winkel wordt zaterdag tijdens het Museumweekend om 13.00 uur officieel geopend door wethouder Suzanne Winters.
Jubileum
Tien jaar geleden startte de uit Grathem afkomstige Van Houten de Waardeloze Winkel. Met dit kunstproject was hij al op vele plekken in Nederland te zien. Het tienjarig jubileum viert hij de komende maanden in het Weerter Museum W. “Ik hoop dat door dit project mensen enthousiast worden van waardeloosheid. Dat mensen kunnen genieten van dat ene stukje dat ontbreekt in een puzzel en dat bezoekers blij worden van waardeloze objecten.”
Festivalmuntjes
Bezoekers van de Waardeloze Winkel wordt gevraagd waardeloze objecten mee te brengen. “Denk hierbij aan peuken, harde stukken plastic, snoeppapiertjes maar ook verlopen museumjaarkaarten, verlopen paspoorten en festivalmuntjes.” In de afgelopen tien jaar zijn in de Waardeloze Winkel al ruim 90.000 waardeloze spullen ingeleverd. “We hopen hier in Weert de komende maanden het 100.000-ste object binnen te krijgen”, zo blikt Van Houten vooruit.
Flutten
Bij binnenkomst in het museum kunnen bezoekers hun spulletjes laten taxeren bij de Waardeloze Bank. In ruil krijgen zij flutten; het eigen betaalmiddel van de Waardeloze Winkel. “Hoe waardelozer, hoe meer flutten je verdient”, zo vertelt Pavèl. “We zijn ook best wel streng. Als we zien dat iets waardevol is dan feliciteren we de mensen en zeggen we dat ze de spullen weer mee naar huis mogen nemen.”
In de entreehal staat de winkel met waardeloze spulletjes. “Tijdens de Weerter koopzondagen gaan we met de ingeleverde objecten sieraden maken. Deze zijn dan ook weer met flutten te koop.” Alle aankopen kunnen afgerekend worden bij de zelfscankassa.
Kriebelmassage
De winkel is gratis te bezoeken en geopend van dinsdag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Op de koopzondagen 30 maart, 27 april en 25 mei is kunstenaar Pavèl van Houten van 13.00 tot 17.00 aanwezig in de Waardeloze Winkel. Op zaterdag 12 april kun je je flutten ook uitgeven in het Waardeloze Kuuroord. Van Houten: “We hebben dan een waardeloze massagestoel waar je in kunt gaan liggen, je kan een kriebelmassage kopen maar ook een manicure kun je dan laten doen”.
Video
In deze reportage zien we hoe beeldend kunstenaar Pavèl van Houten zijn Waardeloze Winkel inricht. Ook legt hij uit hoe de verkoop van waardeloze objecten in zijn werk gaat.
Bekijk de video: https://vimeo.com/1067650346?s














