Raad Nederweert steunt herbenoeming burgemeester

1 min. leestijd
Archieffoto WdG - Burgemeester Op de Laak (midden)

Nederweert – De gemeenteraad van Nederweert heeft op dinsdag 18 maart 2025 tijdens een vergadering achter gesloten deuren besloten om burgemeester Op de Laak aan te bevelen voor een tweede ambtstermijn.

Tweede termijn

De eerste termijn van burgemeester Op de Laak loopt op 19 augustus 2025 af. Zij heeft aangegeven beschikbaar te zijn voor een herbenoeming. In Nederland worden burgemeesters door de Kroon benoemd voor een periode van zes jaar. Na deze termijn kunnen zij worden herbenoemd voor opnieuw zes jaar. De gemeenteraad wordt gevraagd of zij positief staat tegenover een verlenging van het burgemeesterschap.

Adviesprocedure

De aanbeveling voor herbenoeming wordt voorbereid door de vertrouwenscommissie, waarin alle raadsfracties van Nederweert vertegenwoordigd zijn. Op basis van hun voorstel neemt de raad in een besloten vergadering een besluit. Dit wordt via de commissaris van de Koning doorgestuurd naar de minister van Binnenlandse Zaken. Naast de gemeenteraad brengt ook de commissaris van de Koning advies uit over de herbenoeming.

Beëdiging

Als de aanbeveling wordt overgenomen en de herbenoeming officieel wordt vastgesteld, vindt de beëdiging plaats op 2 juli 2025. Dit gebeurt tijdens een extra raadsvergadering, in aanwezigheid van de commissaris van de Koning.

Deel dit bericht
Geef reactie