De PvdA Weert blijft zich hard maken voor woningbouw op het Smeets-terrein. De partij vindt dat woningbouw beter past bij de locatie dan een distributiecentrum. Ze hebben daarom een brief gestuurd naar het college van burgemeester en wethouders.
Verzet tegen distributiecentrum
Tijdens de gezamenlijke ledenvergadering van GroenLinks en PvdA spraken meerdere leden hun ongenoegen uit over de huidige plannen. Op de locatie van de voormalige drukkerij van Roto Smeets komt een logistiek centrum. De leden vroegen de fractie om opnieuw te pleiten voor woningbouw op het terrein van de voormalige Smeets-drukkerij in de wijk Fatima, vlak bij het centrum van Weert.
Nieuwe kansen door rijksgelden
Volgens de PvdA zijn er inmiddels rijksgelden beschikbaar, waardoor woningbouw op het Smeets-terrein financieel haalbaarder lijkt. Daarom wil de partij een ultieme poging doen om het plan voor een distributiecentrum alsnog om te buigen naar woningbouw.
Vragen aan het college
De PvdA Weert stelt het college van burgemeester en wethouders de volgende vragen:
- Welke technische en juridische mogelijkheden zijn er nog om het bouwplan aan te passen?
- Welke financiële kosten zijn hieraan verbonden?
- Is het college bereid hieraan mee te werken?
- Zo niet, wat zijn dan de redenen om af te zien van woningbouw?
Woningnood in Weert
De PvdA erkent dat dankzij eerdere initiatieven al meerdere woningbouwprojecten zijn gestart. Toch vindt de partij extra woningen op het Smeets-terrein een logische aanvulling, zeker vanwege de ligging nabij het centrum. “We bouwen voor minimaal 40 jaar,” stelt de fractie in de brief.
- Lees de brief (PDF): https://wdg.li/uyfhdas
- Bekijk de plannen van het bedrijfsgebouw: https://wdg.li/hu7p0wf