De brandweer en politie zijn dinsdagmiddag rond 13.50 uur gealarmeerd voor een mogelijke gaslekkage in de omgeving van de Straevenweg in Weert. Bij een graanverwerkingsfabriek werd een sterke gaslucht waargenomen, maar deze bleek niet afkomstig van het fabrieksterrein.
Na onderzoek troffen de hulpdiensten tegenover de ingang van het terrein een medewerker van de Gasunie aan die bezig was met het saneren van een gasleiding. Het betrof een leiding vanaf de Trancheeweg tot aan de Straevenweg. Hoewel de leiding eerder al was ‘afgefakkeld’, moest deze nog gereinigd worden. Hierbij kwam de geurstof tetrahydrothiofeen (THT) vrij, die een sterke gaslucht verspreidt.
Naast de Gasunie kwam ook een medewerker van Enexis ter plaatse om metingen uit te voeren. Hieruit bleek dat de uitstroom van aardgas minimaal was en er geen gevaar voor de omgeving bestond. De situatie werd snel onder controle gebracht en de weg kon korte tijd later weer worden vrijgegeven.