De gemeente Weert en Stichting LVO bekijken momenteel hoe de huisvesting van het voortgezet onderwijs in Weert het best ingericht kan worden in de toekomst. Doel is een toekomstbestendige leeromgeving op twee hoofdlocaties: de Herenstraat (Philips van Horne) en de Parklaan (Het College).
Onderzoek naar twee hoofdlocaties
Op korte termijn onderzoekt Stichting LVO de mogelijkheid om vanaf schooljaar 2026-2027 het onderwijs te concentreren op twee locaties. Het gaat om de Herenstraat (Philips van Horne) en de Parklaan (Het College). Daarbij wordt gekeken of de locatie aan de Thornstraat, waar nu Het Kwadrant zit, geheel of deels gesloten kan worden.
Het gebruik van het gebouw aan de Thornstraat hangt af van de capaciteit op de andere twee locaties. Het onderzoek moet duidelijk maken wat haalbaar is.
Integraal Huisvestingsplan in voorbereiding
Voor de langere termijn wil de gemeente Weert een Integraal Huisvestingsplan (IHP) opstellen. Dit plan moet helderheid bieden over de huisvesting voortgezet onderwijs Weert. Daarom wordt een bestuursopdracht ‘Herschikking voortgezet onderwijs’ voorbereid.
Deze opdracht wordt op 21 mei besproken in de gemeenteraad. Het streven is dat het IHP uiterlijk in januari 2027 gereed is.